Până am fost micuţi, eu şi Andrei ne-am limitat la colţul nostru de sat şi mama Şerica era cea mai fericită. Cel mai departe am mers la Raul şi la Alin sau la Lidia şi… nu mai ştiu cum îl chema pe fratele ei, dar era teribil de enervant :))). Însă a venit şi un[citește]
Tag Archives: amintiri din copilarie
A apărut recent o melodie care mie îmi place super mult. E un fel de cover după piesa celor de la Compact – După ani şi ani, iar mie îmi place la nebunie. În această melodie menţionează la un moment dat sucul la tec şi de fiecare dată când o ascult îmi aduc aminte de[citește]
Eu am fost o singură dată în viaţa vieţii mele iarna în Retezat. Nu eram foarte mare, dar nici micuţă de tot, însă experienţa a fost una fortifiantă de-a dreptul. Cel puţin aşa o văd acum pentru că atunci… Dar să începem cu începutul: În iarna aia am urcat la munte cu Andrei şi mai[citește]
Clar, când noi eram mici, Andrei era maestru la oameni de zăpadă. Eu pur şi simplu nu am şi nici nu cred că voi avea vreodată răbdarea necesară. Stau şi ajut, nu se pune problema, dar să mă pun sa fac un om de zăpadă de la un capăt la altul, no way, no how.[citește]
În condiţiile în care luna asta arată mai mult a martie decât a ianuarie, ne apucă din ce în ce mai mult nostalgia după iernile de demult. În seara asta mă tot gândeam ce să scriu şi când am întrebat-o pe mami ce-şi aminteşte ea din iernile copilăriei ei, mi-a spus următoarea poveste: Când eram[citește]
