Tag Archives: Teatrul National Timisoara

Cele trei gratii

CELE TREI GRATII

Dupa ceva timp, am ajuns iar la teatru. Chiar imi era dor sa vad o piesa faina, deci am ales comedia Cele trei gratii. Ce putea fi mai ok in vremurile astea usor stresante decat o piesa despre femei? Si bine am ales pentru ca am ras maxim, desi problemele pe care le ridica piesa[citește]

Hamlet reloaded la Teatrul National Timisoara

Hamlet

Recunosc, singura piesa scrisa de Shakespeare citita de mine este Romeo si Julieta. Motivul cred ca este destul de evident. Deci de ce am mers la Hamlet? In primul rand, pentru ca mi-a fost recomandata piesa si, in al doilea, pentru ca este o varianta moderna, pe muzica celor de la Subcarpati si cu MC[citește]

Gaitele

Se pare ca de la o vineri la alta tot despre teatru am ajuns sa vorbesc. Dar ce sa fac daca Teatrul National Timisoara prezinta piese atat de faine? Trebuie sa le vad. Nu ma pot abtine :D. Iar partea cea mai buna la Gaitele a fost ca am putut sa impart momentul cu cititorii mei.[citește]

“Frati” si povestile de dupa

Marti seara Teatrul National Timisoara a demarat un proiect foarte interesant. Cine a mers cel putin o data in viata la teatru si a plecat la finalul piesei cu o gramada de intrebari sa ridice mana. Nu ar fi fost frumos sa primiti si raspuns la aceste intrebari? Ei bine, se pare ca echipa de[citește]

Rambuku

blogu lu andra

Daca tot a revenit toamna, am zis ca ar fi cazul sa merg la teatru. Si confruntand programul meu extrem de solicitant din aceasta perioada cu cel al Teatrului National am dat peste Rambuku. Habar nu aveam despre ce este vorba si nici nu am incercat sa aflu. Pentru ca eram sigura ca indiferent daca[citește]